Aranacak Kelime :  
Çöp Kovaları Dezenfektan Ürünler El Kurutma Makinesi Galoş Makinası Kağıt Havluluk Koku Giderici Paspas Modelleri Sıvı Sabunluk Modelleri Sinek Öldürücü Cihazlar Tuvalet Fırçası
  Ziyaretçi İstatistiği
Bugün Tekil : 545 Kişi
Toplam Tekil : 1.303.081 Kişi

  ÜRÜNLERİMİZ

 
  Floresan Atık Kutusu Özellikleri ve Fiyatı


Resimi büyütmek için tıklayınız.
 
Floresan Atık Kutusu
Ürün Kodu : 900220
Fiyatı : 219,48 TL KDV Dahil

Adet veya

Floresan Geri Dönüşüm Kutusu

Ölçüler: 20x20x120 cm

Floresan lamba ve düşük enerjili ampüllerin geri dönüşümü

Hızla gelişen teknoloji, her yıl tonlarca elektrikli ve elektronik ekipmanın işe yaramaz hale gelerek çöpe atılmasına neden olmaktadır. Ülkemizde de artan elektronik atıkların en iyi şekilde değerlendirilip çevre sağlığına zararsız hale getirilmesi için geri dönüşüm projeleri ve çalışmaları yapılmaktadır. Bu kapsamda değerlendirilebilecek bir konu ise floresan lamba ve düşük enerjili ampullerin geri dönüşümüdür. Söz konusu malzemelerin insan sağlığına ve çevreye zararlarını ortadan kaldırmak adına atıklarının toplanması ve geri kazanımları gibi uygulamaları içeren projeler bulunmaktadır.


Floresan lambalar, camlarının tekrar lamba sanayinde kullanılabilir ve içerdikleri cıvanın yeniden değerlendirilebilir olmasıyla yüksek geri dönüşüm oranına sahiptir. Ayrıca, bu konuda hizmet veren çeşitli kamu ve özel sektör kuruluşları insanları bu ekipmanların kullanımı konusunda bilgilendirme çalışmaları da yapmaktadır. Daha az tasarruflu ampüllere göre sağlık açısından daha zararlı olduğu konusunda çıkan bazı haberler bulunmakta ve bireyleri tedirgin edebilmektedir. Söz konusu ekipmanların kullanımında aşağıdaki konulara dikkat edilmesi halinde hem tasarruf yapmış hem de sağlığınızı tehdit eden etkenlerden korunmuş olursunuz.


Floresan ve tasarruf ampullerinin kırılması durumunda yapılması gerekenler önemlidir. Bu lamba ve ampüllerin kırıldığı anda yapılması gereken işlemler ise şu şekildedir:


Soğuk bir ampulün kırılmasına ilişkin öneriler:


Bir kalın kâğıt ya da mukavva parçası yardımıyla ampul parçacıklarını toplayın ve kapaklı bir kavanoz içine koyun. Ardından zemini nemli bir bez ile kurulayın. Bezi cam kavanozun içine koyun, kapağını kapatın ve üzerine “düşük enerjili ampul civası içerebilir" şeklinde bir metin etiketi yapıştırın. Kavanozu, çevresel açıdan tehlikeli atıklar toplayan bir geri dönüşüm tesisine teslim edin. Kırılmanın ardından elektrik süpürgesi kullanmayın. Elektrik süpürgesinin cıva damlalarını daha fazla buharlaştırma ve havaya yayma riski vardır. Bu da zehirli olan cıvayı soluma riskini arttırır.

Sıcak bir ampulün kırılmasına ilişkin öneriler: Sıcak ampulün kırıldığı odanın kapılarını kapatın. Odayı pencereleri açarak havalandırın ve odadan çıkın. Avrupa Ampul Şirketleri Federasyonu (ELC) odanın 20-30 dakika süreyle terk edilmesi önerisinde bulunuyor. Daha sonra bir kalın kâğıt ya da mukavva parçası yardımıyla ampul parçacıklarını toplayın ve nemli bir bez ile zemini ve lambanın kırıldığı yüzeyin çevresini temizleyin. Ampul parçacıklarını ve bezi cam bir kavanozun içine koyun, kapağını kapatın ve üzerine “düşük enerjili ampul cıvası içerebilir" şeklinde bir metin etiketi yapıştırın. Kavanozu, çevresel açıdan tehlikeli atıklar toplayan bir geri dönüşüm tesisine teslim edin. Bu durumda da elektrik süpürgesi kullanmayın.


Kırılma dışında ömrünü yitiren floresan lamba ve düşük enerjili ampüllerin geri dönüşümü için toplama yapan bazı kuruluşlar bulunmaktadır. Toplama yapan kuruluşların Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından lisans verilmiş olması önemlidir.

Alıntı: http://www.yesilkutu.net/

  • Öneri Kutusu
Bu ürünün sayfada belirtilen açıklamaları, fiyatı veya diğer özelliklerinin hatalı olduğuna inanıyorsanız aşağıdaki bilgileri doldurarak bize iletebilirsiniz
 
Ürün açıklamasını yetersiz buluyorum.
Ürün açıklamasında yanlışlık var.
Bu ürünün fiyatı sizde piyasaya göre daha pahalı.
Ürünün resmi görüntülenemiyor veya çok kalitesiz.
 
Dilerseniz yorumunuzu detaylı olarak belirtebilirsiniz; 
  Türkçe / English

  Alışveriş Sepeti
Alışveriş sepetinize henüz ürün eklememişsiniz.

  Üye Girişi

  Fırsat Ürünü
902650
Okinox Göz ve Boy Duşu Seti Plastik Paslanmaz

Fiyatı : 1.515,07 TL KDV Dahil

  Gerekli Bilgiler

  Döviz Kurları
1 Dolar ( $ ) : 5,3722 TL
1 Euro ( € ) : 6,1035 TL

  Anket
Hijyen Market ürün yelpazesi ve fiyatları ihtiyacınıza cevap verdi mi?
Çeşitlilik Yeterli
Çeşitlilik Yetersiz
Beklentimi Karşıladı
Beklentimi Karşılamadı
Tavsiye ederim.

Company : Hijyen Market
End Date : 20.12.2022
URL : https://www.hijyenmarket.net/
Address : İstiklal Caddesi No:82/A 34843
Telephone : +90 216 442 88 99 - 0216 441 82 04 Faks: 0216 371 24 34
Email Contact : pazarlama@hijyenmarket.net
 

The following information has been self-reported by the entity to which it relates for the purpose of assignment of a unique identifier (CUI). The information has not been verified nor has the entity been authenticated, credentialed, verified, or investigated in any way.Sitemizde kullanılan resimler, metinler ve diğer tüm içeriklerin telif hakları firmamıza aittir. Bu sitede yer alan içerikler, firmamızın izni olmadan basılı veya elektronik bir ortamda kesinlikle izinsiz olarak kullanılamaz ve çoğaltılamaz.
Bu sitede, Kolaymağaza™ Profesyonel E Ticaret Sistemi altyapısı kullanılmaktadır.