Acil emniyet göz ve boy duşu ünitesi nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılır?

Acil durum güvenlik göz ve vücut yıkama ünitesi, zararlı kimyasallarla temas gibi acil bir durumda gözleri ve vücudu hızlı ve etkili bir şekilde yıkamak için tasarlanmış bir cihazdır. 16 Oca 17:00

Acil emniyet göz ve boy duşu ünitesi nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılır?

Acil emniyet göz duşu ünitesi, bir göz yıkama sistemidir. Bu sistem, gözlerin acil durumlarda, örneğin kimyasal bir madde gibi zararlı bir şeylerle temas ettiğinde, hızlı ve etkili bir şekilde yıkanmasını sağlar. Göz duşu ünitesi, bir düğmeye basarak aktive edilir ve su, gözlerin üzerinden 15 dakika boyunca akan bir şekilde ulaştırılır. Bu süre, Standartlar Enstitüsü tarafından önerilen en uygun süredir. Ünite tipik olarak, yıkama için ANSI (Amerikan Ulusal Standartlar Enstitüsü) tarafından önerilen süre olan 15 dakikalık bir süre boyunca gözlerin üzerine su püskürten, düğmeyle etkinleştirilen bir su kaynağından oluşur.

Acil durum güvenlik göz ve vücut yıkama ünitesi, zararlı kimyasallarla temas gibi acil bir durumda gözleri ve vücudu hızlı ve etkili bir şekilde yıkamak için tasarlanmış bir cihazdır. Ünite tipik olarak bir duş başlığı ve bir yağmurlama hortumundan oluşur ve bir kol çekilerek veya bir düğmeye basılarak etkinleştirilebilir. Su, Amerikan Ulusal Standartlar Enstitüsü (ANSI) tarafından tavsiye edildiği gibi, genellikle yaklaşık 15 dakika olmak üzere belirli bir süre boyunca akar. Bu birim işletmelerde, laboratuvarlarda veya endüstriyel ortamlarda kullanılabilir ve genellikle kimyasalların, sıvıların veya diğer zararlı maddelerin işlendiği potansiyel tehlikelerin yakınında bulunur. Acil bir durumda vücuttaki ve gözlerdeki zararlı maddeleri temizlemek için kullanılırlar.

Yazar: Oktay Kaya

E-Bülten

E-Bültenimize ücretsiz üye olun, fırsatlardan haberdar olun!

SSL, Visa, Mastercard, American Express, EFT, Havale

© 2018 Tarko Dış Tic. Ltd. Şti Hijyen Market Tüm hakları saklıdır.

Yukarı Çık
Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.