Filtre

Markalar

Fiyat Aralığı

1428 1960

Engelli Banyo, Küvet, Duş Oturağı

Bedensel engelli banyo, küvet, duş oturağı hakkında genel bilgi ve sıkça sorulan sorular ve cevapları nelerdir?

Engelli banyolar, küvetler ve duş oturakları:

Genel bilgi:

Erişilebilir banyo veya erişilebilir tuvalet olarak da bilinen engelli banyosu, hareket engelleri, körlük veya sağırlık olanlar da dahil olmak üzere engelli kişiler tarafından kullanılmak üzere tasarlanmış bir banyodur.

Engelli banyolarında tipik olarak daha geniş kapı girişleri, tutunma çubukları, alt lavabolar ve tuvaletler bulunur ve genellikle ayakta durmakta güçlük çeken veya tekerlekli sandalye kullananlar için gömme oturma yeri olan bir duş oturağı veya küvet bulunur.

Engelli banyoları genellikle yeni inşaatlarda ve birçok durumda mevcut yapılarda tadilat yapılırken bina yönetmelikleri tarafından zorunludur.

Sıkça Sorulan Sorular:

Evime engelli tuvaleti kurabilir miyim?
Evet, evinize bir engelli banyosu kurabilirsiniz. Bu tip banyolar, engelli kişilerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmıştır ve özel ihtiyaçlarınızı karşılamak üzere özelleştirilebilir. Birçok şirket, erişilebilir banyoları tasarlama ve kurma konusunda uzmanlaşmıştır ve maliyeti karşılamaya yardımcı olmak için mali yardım veya vergi kredisi almaya hak kazanabilirsiniz.

Duş oturağı nedir?
Duş oturağı, birinin duş alırken oturması için bir yer sağlamak üzere duşa veya küvete monte edilen bir tezgah veya taburedir. Duş oturakları kalıcı veya çıkarılabilir olabilir ve plastik, ahşap veya metal gibi çeşitli malzemelerden yapılabilir.

Yerleşik oturaklı küvet nedir?
Yerleşik oturma yeri olan bir küvet, tipik olarak küvetin bir ucunda tasarıma entegre edilmiş bir oturma yeri olan bir küvettir. Ayakta durmakta güçlük çekenler veya tekerlekli sandalye kullananlar için rahat ve konforlu bir oturma seçeneği sağlamak üzere tasarlanmış küvet türüdür.

Engelli banyoları kanunen gerekli midir?
Engelli banyoları, tipik olarak yeni inşaatlarda ve çoğu durumda mevcut yapılarda tadilat yapılırken bina yönetmelikleri tarafından gereklidir.

Fiyata Göre Artan Fiyata Göre Azalan Çok Satanlar En Yeniler

E-Bülten

E-Bültenimize ücretsiz üye olun, fırsatlardan haberdar olun!

SSL, Visa, Mastercard, American Express, EFT, Havale

© 2018 Tarko Dış Tic. Ltd. Şti Hijyen Market Tüm hakları saklıdır.

Yukarı Çık
Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.