Hijyen Paspası Nedir?

Hijyen Paspası Nedir?

Hijyen paspası, içerisine konan özel dezenfektan sıvı sayesinde ayak ve ayakkabı tabanı yolu ile gelebilecek mikropların yayılmasını ve bulaşmasını önleyen, bulunduğu ortama hijyen sağlayan bir paspastır.

Hijyen paspası, üç farklı malzemeden oluşur:

  • Üst katman olan filtre ayak tabanındaki bütün kaba pislikleri ve kirleri üst yüzeyde tutar ve dezenfektanın bulunduğu alt bölgeye geçmesini engeller.
  • Orta bölüm dezenfektanın bulunduğu depo bölümüdür. Bondex dezenfektanı içinde hapsederek uçmasını engeller.
  • Dış katman olan vinilex, bondex ve filtreyi koruyarak dezenfektanın dışarı boşalmasını engeller.

Hijyen paspasının kullanımı şöyledir:

Paspasın üzerine basılınca, paspasın yüzeyi aşağı çöker ve dezenfektanlı sıvı köpük ayakkabı tabanına yükselir. Sıvı köpük ayak tabanını kir ve çamurdan temizlerken aynı zamanda dezenfeksiyon sağlayarak tabanda oluşmuş mikropları da yok eder. Ayağınızı çektikten sonra, paspas tekrar sıvıyı emer, kir ve çamur üst yüzeyde filtre kısmında kalır.

Hijyen paspasının temizliği ise şöyledir:

Bir haftalık kullanımdan sonra dezenfektan paspası, dik konuma getirilerek içerisindeki sıvının akması beklenir. Kirli suyu boşaltılan hijyen paspası, bir hortum aracılığı ile suyla temizlenir. Hortum yoksa da su ve bez yardımı ile paspasın temizliği yapılır. Kolay kuruyan, leke tutmayan ve özel bakım gerektirmeyen hijyen paspası temizlik işlemi bittikten sonra hijyen paspas dezenfektan sıvısı, paspasın üzerine boşaltılır ve paspasın sıvıyı emmesi beklenir.
Sıvıyı emen hijyen paspas, tekrar kapı önüne yerleştirilir.
Hijyen paspasları, özellikle sağlık sektörü, gıda sektörü, ilaç sektörü, hayvan çiftlikleri, spor salonları, oteller ve hijyen gerektiren her yerde kullanılabilir.

E-Bülten

E-Bültenimize ücretsiz üye olun, fırsatlardan haberdar olun!

SSL, Visa, Mastercard, American Express, EFT, Havale

© 2018 Tarko Dış Tic. Ltd. Şti Hijyen Market Tüm hakları saklıdır.

Yukarı Çık
Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.