Yapışkan Levhalı Sinek Öldürücü Nedir ve Nasıl Çalışır

Yapışkan Levhalı Sinek Öldürücü Nedir ve Nasıl Çalışır?

Yapışkan levhalı sinek öldürücüler, uçan böcekleri üniteye çekmek için ultraviyole (UV) ışığı ultilize etmeleri açısından elektrikli sinek öldürücülere veya "zappers" a benzer.
Aradaki fark, sineğin bir elektrik yüklü tellere çarparak etkisiz hale gelmesi yerine, ünitenin arkasındaki yapışkanlı bir panosuna yakalanmasıdır.

  • Her iki tip ünite de uçan böcek kontrolünde çok etkili iken, Glue board tipi üniteler, sinek zapper üniteleri yerine yiyecek hazırlama alanlarında tavsiye edilir.
  • Bunun temel nedeni, araştırma ve mevzuat sonucunda, elektrikli sinek öldürücüler (zappers) ile böcek kalıntılarının ünite dışına çıkabileceği ve gıda kontaminasyonuna yol açabileceğinin ortaya çıkmasıdır.
  • Bu, sinek elektrikle çarpıldığında meydana gelebilir ve birimin dışında parçacıklar patlayarak gıda kontaminasyonuna neden olabilir.
  • Ünitenin tabanındaki yakalama tepsisinden bir rüzgar veya esinti ölü sinekleri veya vücut parçalarını uçurduğunda da meydana gelebilir.
  • Yapıştırıcı levha birimleri, tutkal levhası dolduğunda veya bir sonraki servis sırasında hijyenik imha için tutkal levhası üzerindeki böceklerin tamamını yakalayıp tutarak bu sorunu çözer.

Yapışkanlı sinek öldürücülerin işlevi için iki temel bileşen vardır:

Ultraviyole tüpler - uçan böcekleri çeker

Yapışkan levha - uçan böceği yakalar ve tutar

Yapıştırıcılı sinek öldürücüler; hijyenik yönlerinden dolayı, gıda hazırlama ve işleme alanlarında ve diğer hassas ortamlarda tercih edilen sinek kontrol seçimidir.
Glue board sinek öldürücüler, kafeler ve restoranlar, şarküteriler, diğer ticari mutfaklar, fırınlar, kasaplar, mezbahalar, gıda üretimi, depolar, depolama tesisleri vb. yerlerde kullanılır.

Yapışkan levhalı sinek öldürücüler, yapışkan levhasını değiştirmek için düzenli bakım gerektirir. Çevreye ve uçan böceklerin yoğunluğuna bağlı olarak, yapışkan levha hangisi önce gelirse, yaklaşık olarak her 4 - 6 haftada bir veya dolduğunda değiştirilmelidir. Bu nedenle, bakım amacıyla kolayca erişilebildiğinden emin olmak için, yapışkan plaka sinek öldürücünüz için kurulum sırasında en iyi konumu göz önünde bulundurmak gerekir.

Elektrikli sinek öldürücülerde olduğu gibi, UV tüpleri yıllık olarak değiştirilmelidir. Bunun nedeni, tüpün ömrü boyunca UV seviyesinin hızla bozulmasıdır. Tüp parlamaya devam ederken, yararlı UV miktarı (insanların göremediği), artık uçan böcekler için çekici olmadığı bir düzeye düşer.
Sonuç olarak, yararlı seviyelerde UV üretmede etkili kalmalarını sağlamak için UV tüpleri yıllık olarak değiştirilmelidir. Bu değiştirme döngüsü, sinek öldürücünün kritik böcek mevsimi boyunca maksimum miktarda UV üretmesini sağlamak için tipik olarak en yoğun böcek mevsiminden hemen önce gerçekleştirilir.

E-Bülten

E-Bültenimize ücretsiz üye olun, fırsatlardan haberdar olun!

SSL, Visa, Mastercard, American Express, EFT, Havale

© 2018 Tarko Dış Tic. Ltd. Şti Hijyen Market Tüm hakları saklıdır.

Yukarı Çık
Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.